Novinky

NOVINKY ZE SVĚTA FORTNITE A MINECRAFTU

Týdenní souhrn novinek #12/2020

Datum: 24.3.2020

Týdenní přehled novinek a událostí ze světa Fortnite. Aktuality, události, bulvár, vše co hýbalo Epickým Battle Royale během 12. týdne roku 2020 najdete v tomto článku.
Chcete si povídat o Fortnite? Hledáte někoho na hru? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.
Do hry byly přidány helikoptéry, v každé se může svézt až pět hráčů, jeden pilot a 4 pasažéři. Hráči objevili zajímavý způsob, jak si zapnout autopilota. Ale opatrně, můžete dostat ban.
Hugh „Destinys Jesus“ Gilmour je profesionální trenér Fortnite, má na starosti klan FaZe. Před pár dny mu byl diagnostikován koronavirus COVID-19. Této nepříjemné situace využil k tomu, aby boj s nemocí a karanténu natáčel a dělal vlogy.
Nate “Kreo” Kou, Logan “Bucke” Eschenburg, “Keys” a “Slackes” vyhráli první týden Fortnite Champion Series. Jenže vítězství si neužívali dlouho, jelikož se na Twitteru objevilo video, které je usvědčuje z podvádění – teamingu. Všichni čtyři obdrželi ban na 60 dní.

Aktualizace Minecraft Nether: nové biomy, moby a další

Datum: 23.3.2020

Jako další snímky se objeví pro nadcházející Minecraft Nether aktualizace, již byly provedeny různé změny náročná alternativní dimenze. S novou rudou to je dost drahocenný pro soupeření s Diamondem, novými biomy, bloky a nepřátelé, je toho hodně co dohánět.

Objevte nové lesní biomy pokryté houbami a vinnou révou, nebo vyzkoušejte si nervy v údolí Soulsand. Barter nebo bitva s Piglins získat odměny, a pokusit se držet mimo cestu Hoglinů. Je čas, abychom se vykopali do všeho, co víme o aktualizaci Minecraftu a udělat zpáteční cestu do Netheru.

Datum vydání aktualizace Minecraft Nether

I když víme jen, že vydání Minecraft Nether aktualizace datum je první polovina roku 2020, již můžete ochutnat z toho od Minecraft 1.16 snapshot.  Než se stanete šťastní a začnete aktivovat snímky ve vaší hře však zálohujte svůj svět, abyste se vyhnuli možnost poškození vašeho uložení. Pamatujte, můžete spouštět snímky v jiné složce, než je váš hlavní svět, také. 

Jak povolit snímky

Snapshot 1.16 je nyní k dispozici pro instalaci. V Minecraftu Spouštěč, otevřete kartu Instalace a Povolte snímky a podívejte se na nové funkce.

Minecraft Nether aktualizuje nové biomy

S Netherem bylo přidáno několik nových oblastí sportovní jedinečná atmosféra. Vykopejte si trekkinové boty: existuje několik lesů a osamělé údolí prozkoumat. starý Nether biome přijme nové jméno, Nether Wastes a ztroskotání a zříceniny oceánů jsou nyní výrazně těžší pojď.  

Soulsand Valley

Soulsand Valley se hemží kostlivci a je strašidelnou oblastí naplněné fosilními zbytky. Nebe je husté popelem a země je koupána v děsivém modrém světle. Oblast spočívající na Soul Sand a Soul Soil je toto údolí těžce osídlen čedičovými sloupy.

Warped Forests

Funky houby lesa. Shroomlight osvětlují temnotu chodníky lesa, kde se pokřivené houby projevují jako vysoké, stromové struktury. Pokřivené spory visí ve vzduchu jako rozpadlé sněhové vločky, protože modrá mlha zahaluje les. Překvapivě je to nejbezpečnější oblast v Nizozemsku.

Crimson Forests

podobná Warped Forests, Crimson Forests poskytují perfektní podmínky pro růst plísní a Shroomlight. Crimson Nylium se nachází všude a Crimson Spores se ucpává vzduch. Plačící Vines visí nízko od stropů a Hoglinů se nalézá hlídat jejich území.  

Týdenní souhrn novinek #11/2020

Datum: 16.3.2020

Týdenní přehled novinek a událostí ze světa Fortnite. Aktuality, události, bulvár, vše co hýbalo Epickým Battle Royale během 11. týdne roku 2020 najdete v tomto článku.
Chcete si povídat o Fortnite? Hledáte někoho na hru? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.
Koronavirus řádí ve světě, karanténa stíhá karanténu. Lidé a hlavně děti uvěznění doma tohoto využívají k tomu, aby hráli hry. Podle Italského telefonního operátora stoupl internetový provoz o 70 % a na vině prý je hlavně Fortnite a Call of Duty. Nebo sledují Twitch.
Epic Games koupili Cubic Motion, firmu zabývající se animací obličejů. Cena za transakci nebyla zveřejněna. Bude to mít vliv na lepší modely ve Fortnite? Uvidíme.
Myslíte si, že jste viděli vše? Server Destructoid vydal sponzorovaný článek „Phone sex operator plays Fortnite“ jehož obsahem bylo video, ve kterém se streamerka nanerboots jako vnadná telefonní operátorka během hraní Fortnite snaží prodávat pomůcku Fleshlight.

Týdenní souhrn novinek #10/2020

Datum: 9.3.2020

Týdenní přehled novinek a událostí ze světa Fortnite. Aktuality, události, bulvár, vše co hýbalo Epickým Battle Royale během 10. týdne roku 2020 najdete v tomto článku.
Chcete si povídat o Fortnite? Hledáte někoho na hru? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.
Fortnite dostalo patch v12.10. Epic opět nezveřejnil kompletní seznam, tak jej dávají dohromady hráči sami. Návrat slaví oblíbená Llama, nebo protihráčům můžete osladit život Proximity minami.
Končí podpora „Use Legacy Look Controls“ nastavení, jelikož vývojáři vylepšili Aim Assist. Pokud si chcete zachovat vaše nastavení, jděte do Controller Options, vyberte Copy from Legacy a odškrtněte Use Legacy Look Controls.
Fortnite končí s podporou turnajů s peněžními odměnami. Důvodem jsou problémy s výkonem hry, které mají negativní dopady na klienta i servery.
Někteří hráči z britské Premier League mají problémy se závislostí na Fortnite.
Jsou hráči, kteří se rádi dívají do zdrojových částí Fortnite a užívají si Datamining. Některé objevy naznačují, že se do hry dostanou helikoptéry. Hráči na to reagují rozdílně, někteří se těší, jiní méně.
Čínští hráči mají útrum s Fortnite. Vláda hodlá omezovat hraní této populární Battle Royale hry. Hráči budou s hrou svázáni speciálním identifikátorem a telefonním číslem, po třech hodinách budou hráči získávat o 50 % méně zkušeností a vyskočí jim varovná hláška.
Amerika je země neomezených možností. Třeba toho, že policisté zatknou dítě, když si venku hraje s kamarádem a rozbitými NERF zbraněmi na Fortnite. S touto děsivou historkou se na Facebooku podělila Stefanie Magness Carpenter, jejíž 10letý syn Gavin skončil v poutech. Oba kluci si hráli, jen v jedné chvíli namířili zbraně na projíždějící náklaďák. Řidič si to vysvětlil po svém a zavolal policii z El Paso. Kluci byli zatčeni a Gavin „odsouzen“ k veřejně prospěšným pracím a dalším výchovným opatřením. Gavin při zásahu policie utrpěl psychické trauma, ze kterého se dodnes léčí.

Týdenní souhrn novinek #9/2020

Datum: 2.3.2020

Týdenní přehled novinek a událostí ze světa Fortnite. Aktuality, události, bulvár, vše co hýbalo Epickým Battle Royale během 9. týdne roku 2020 najdete v tomto článku.
Chcete si povídat o Fortnite? Hledáte někoho na hru? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.
Spousta lidí si přála Locker presety, uložitelné vzhledy. Prý bychom se jich v brzké době mohli dočkat. S informací přišel dataminer HYPEX.
Do Fortnite přibyl s druhou sezónou nový Starter Pack a zdá se, že sklízí úspěch. Na vině je cenovka 4,99 Euro, za tyto peníze dostanete Iris outfit se dvěma styly, Roundabout batůžek, Pop Axe a 600 V-Bucks. Nejeden server tento balíček hodnotí více než kladně.
Klan Faze suspendoval jednoho z hráčů. Daniel „Dubs“ Walsh použil během streamu zakázané slovíčko začínající na písmeno „N“ a vykoledoval si ban.
Dubs se za své chování omluvil a svých slov během streamu lituje.
Shadow, nebo Ghost? To je, o ču běží. Oficiální Twitter Fortnite položil stejnou otázku hráčům. A jaký je výsledek? Téměř padesát na padesát. Hlasovali jste i vy? Pro koho? A pokud ne, hoďte to tam taky.
Podle analytické firmy SuperData klesly Fortnite příjmy. Uvedla to v žebříčku, který je zveřejňován každý měsíc, na mobilech a na PC v TOP10 vůbec Fortnite není, na konzolích obsadilo sedmé místo. Podle analytiků jsou příjmy nejnižší od listopadu 2017. Epic se zveřejněnými výsledky nesouhlasí a tvrdí, že jsou „úplně mimo.“ Vedlo se naopak, i přes značný pokles, World of Warcraft.
Fortnite pomáhá při vyšetřování zločinu. Tehdy sedmnáctiletý mladík Cody Nelson z Chicaga hrál s jiným mladíkem z Floridy, během jednoho zápasu se z Codyho domova ozvala hádka následována třemi výstřely. Cody se pak vrátil ke hře a do mikrofonu pronesl „Právě jsem zastřelil (nesrozumitelné).“ Floridský hoch vyjádřil pochyby. Cody pokračoval „Ale fakt, leží na podlaze, krvácí. Musim jít, uvidíme se později brácho.“ Záznam celé situace se podařilo zachytit a nyní slouží žalobci k usvědčení Codyho.
Fortnite začínají využívat sexuální predátoři. David Wood se při hraní Fortnite na Xbox seznámil se 14letou dívkou, se kterou měl později sex. Dívka se podle slov matky měla scházet se stejně starým spolužákem, ale když vše prasklo, matka kontaktovala policii. U Davida se našly nejen fotografie nezletilé, ale i těhotenský test. David za své „choutky“ vyfasoval 6 let za mřížemi.
Britská matka se v televizní show svěřila s tím, že oba její synové trpí závislostí na Fortnite. Oba jsou schopní denně strávit 10 hodin ve hře a často to končí agresivním chováním staršího z kluků. Hrajte s mírou a hlídejte si chování.
Epic Games ruší účasti na různých konferencích kvůli COVID-19, koronaviru. Jedna konference se měla konat na GDC, druhá v hlavním městě České republiky, Praze.